• Categories
  • Wiatrówka - Pistolet UMAREX RACEGUN z kol. Competition II

The Symbol: 5.8161-1

Czerpiąc inspirację z dyscypliny strzeleckiej IPSC - królowej dyscyplin strzeleckich, koncern UMAREX postanowił opracować wiatrówkę rekreacyjną posiadającą cechy wyczynowego pistoletu IPSC. Już sama nazwa wskazuje, że jest to prawdziwy pistolet „wyścigowy

Kaliber wiatrówki
4,46 mm BBs
Blow-back ruchomy zamek Tak
Rodzaj śrutu Kuliste stalowe
Tryb strzelania Wielostrzałowe
739.00
piece To the repository
The loyalty program is only available for logged in customers.
Shipping within 24 hours
Shipping price Shortage
Availability Mało

Phone Order: 882 935 947

Leave your phone

Czerpiąc inspirację z dyscypliny strzeleckiej IPSC - królowej dyscyplin strzeleckich, koncern UMAREX postanowił opracować wiatrówkę rekreacyjną posiadającą cechy wyczynowego pistoletu IPSC. Już sama nazwa wskazuje, że jest to prawdziwy pistolet „wyścigowy”.

W pełni metalowa konstrukcja i system blow - back nadają tej wiatrówce niezwykle dużą dawkę realizmu.

Pistoletem można oddać aż do 140 strzałów z jednej kapsuły! Czyli sześć 22-strzałowych magazynków.


IPSC (International Practical Shooting Confederation)
Strzelectwo praktyczne IPSC to relatywnie młoda dyscyplina strzelecka, która wywodzi się od systemu szkoleń agentów FBI wdrażanym w latach '30 XX wieku. Wtedy uznano bowiem, że strzelanie statyczne nie jest wystarczające dla agentów i nie przygotuje ich do skutecznego odparcia ataku. Na co dzień mają oni bowiem do czynienia ze zróżnicowanymi sytuacjami dynamicznymi i muszą umieć skutecznie posługiwać się bronią w różnych warunkach. Na przykład wykorzystanie elementów krajobrazu jako osłonę jest jednym z podstawowych elementów taktyki w strzelaninie w której może uczestniczyć agent. Szybkie poruszanie się, strzelanie w biegu, przeładowanie, to ważne elementy w strzelectwie praktycznym. Aby skutecznie walczyć z przestępczością oficer musi mieć przewagę nad przestępcą. Obok niezawodnej broni odpowiednie szkolenie daje taką przewagę. 

Sport wywodzący się z praktycznego treningu agentów ewoluował, a w roku 1976 powstała oficjalna federacja IPSC. Wtedy rozpoczęto także wdrażanie niezwykle rygorystycznego regulaminu, który kładzie duży nacisk na bezpieczeństwo. Wszelkie najdrobniejsze nawet uchybienia na polu bezpieczeństwa skutkują natychmiastową dyskwalifikacja zawodnika. To dlatego nie doszło nigdy do żadnego wypadku na zawodach IPSC. Inaczej niż na zawodach ze statycznego strzelania nie ma tutaj tzw. "zacięć". Zawodnik musi sobie sam poradzić z tym problemem, więc zawodna broń zmniejsza jego szanse na wygraną. 

Pistolet pneumatyczny IPSC

Na świecie około 70.000 osób uprawia tę dyscyplinę. Trzeba przyznać, że jest to drogi sport koszty sprzętu i amunicji przyprawiają o zawrót głowy. Restrykcyjne przepisy dotyczące pozwoleń na broń w wielu krajach wręcz uniemożliwiają uprawiania tego rodzaju strzelectwa. Dlatego koncern Umarex opracował model pistoletu pneumatycznego stworzonego do trenowania "królowej dyscyplin strzeleckich". Celność i niezawodność to absolutne priorytety. Dlatego RaceGun wykonano z dbałością o każdy szczegół, każdy element jest opracowany z myślą o dobrych wynikach. Frajda ze strzelania to także ważny aspekt. Na pewno jej nie zabraknie podczas strzelania z modelu RaceGun. Pistolet jest masywny i dobrze leży w dłoni. Metalowa konstrukcja gwarantuje trwałość. Powiększone manipulatory ułatwiają szybkie przeładowanie i obsługę pistoletu.

System blow-back podnosi realizm strzelania. Metalowy zamek jest odrzucany ze sporą siłą, i każdy strzał "się czuje". Przeładowanie i obsługa zaczepu zamka to bardzo istotne elementy treningu. Znajomość działania i wytrenowanie będa atutem gdy będziemy mieć okazję strzelać z broni palnej. Zasada działania tych elementów jest w obu rodzajach pistoletów identyczna. Jest to niewątpliwą zaletą modelu RaceGun.
 
Koszty
Najlepsze jest to że koszt strzelania z modelu RaceGun jest tylko małym ułamkiem tego co musielibyśmy wydać strzelając z broni palnej! Ponadto z tego pistoletu możemy strzelać nawet w ogródku, czy na polanie, po uprzednim upewnieniu się że nikt nie znajdzie się na linii ognia. Nie jest konieczny wyjazd na certyfikowaną strzelnicę.   

W komplecie:

-naboj CO2

-opakowanie śrutu
- zestaw kluczy imbusowych
- dwie szczerbinki (zwykła oraz Tru-Glo)
- slide racker (dźwignia do przeładowania - przydatna gdy zamontowany jest kolimator)


UWAGA NA PODRÓBKI! Jako wyłączny importer i serwisant produktów firmy UMAREX w Polsce informujemy, że nie serwisujemy pistoletów innych importerów sprzedawanych bez naszej oryginalnej, podstemplowanej karty gwarancyjnej. Nasz serwis nie będzie także przyjmował zleceń na odpłatne naprawy pistoletów zakupionego u innego importera, bez karty gwarancyjnej firmy KOLTER. Wzór oryginalnej karty gwarancyjnej firmy KOLTER znajduje się poniżej tego opisu, w załączniku. 


Dane techniczne:

- waga: 1070g
- długość: 267mm
- system: single action / blow-back
- zasilanie: 1 kapsuła 12g CO2
- bezpiecznik: manualny
- szyna picantinny 22mm do montażu akcesoriów oraz celowników
- muszka z wkładem tru-glo
- kompensator
- kolimator w komplecie - Walther Competition II
- budowa: full metal
- pojemność magazynka: 22
- prędkość początkowa: 125 m/s


UMAREX - niemiecki koncern istniejący od 1972 r. Zasłynął z rewelacyjnych replik zasilanych dwutlenkiem węgla. Poza tym produkuje broń gazową, osprzęt do wiatrówek, ASG, race i amunicję.

Motto przyświecające firmie to "Tradycja w innowacji", co oznacza ciągłe wprowadzanie świeżych, atrakcyjnych idei i poszukiwanie nowych rozwiązań technicznych. Żadna inna firma z tej branży nie wdraża tylu nowych projektów zwieńczonych sukcesem, co właśnie UMAREX.

Koncern produkuje najlepsze na świecie repliki popularnych modeli broni bojowej. Repliki pneumatyczne zasilane są sprężonym gazem CO2 i posiadają magazynki, które umożliwiają osiągnięcie dużej szybkostrzelności.

UMAREX sygnuje swoje wyroby oznaczeniami następujących marek: WALTHER, BERETTA, COLT, BROWNING, HAMMERLI, MAGNUM RESEARCH, SMITH&WESSON oraz HECKLER & KOCH. Wszystkie te marki to pierwsza liga w branży obronnej i rekreacyjnej.

Okres gwarancji: 1 rok.

Strzelanie do ludzi i zwierząt jest zabronione i ścigane prawem. Zwierzęta są chronione ustawą o ochronie zwierząt Rozdział 1 Art. 4 pkt.8, pkt.12 Art. 6 pkt.1 i 2.

There is currently no comments or ratings for this product.
  • Recently viewed products