• Categories
  • Nóż taktyczny Civivi Tamashii C19046-4 dark green micarta

The Symbol: 751-084
359.00
piece To the repository
The loyalty program is only available for logged in customers.
Shipping within 24 hours
Shipping price Shortage
Availability Mało

Phone Order: 882 935 947

Leave your phone

Civivi Tamashii to nóż inspirowany Dalekim Wschodem, zaprojektowany przez legendę branży – Boba Terzuoli. Dzięki konstrukcji full tang oraz ostrzu typu Straight Back narzędzie jest wytrzymałe i funkcjonalne. Sprawdzi się zarówno podczas polowania, jak i survivalowego wypadu. 

Nóż o stałej klindze Civivi Tamashii – stal

Głownię Civivi Tamashii wykonano ze stali D2. Dzięki domieszkom chromu tworzywo jest dodatkowo chronione przed korozją. Ta sprawdzona stal jest ponadto wytrzymała i twarda, co czyni z niej idealny materiał na nóż przeznaczony do prac obozowych lub bardziej wymagających zadań domowych. Zahartowanie od 59 do 61 HRC sprawia, że krawędź tnąca wolno się ściera. 

Nóż o stałej klindze Civivi Tamashii – głownia

Tamashii posiada głownię typu Straight Back o konstrukcji full tang. Jej geometria sprawia, że nóż bardzo dobrze tnie i sieka, nieźle sprawdza się też przy pchnięciach. Płaski i tępy grzbiet pozwala użytkownikowi dociskać klingę dłonią bez ryzyka skaleczenia. Głownie tego typu są dość wytrzymałe, zatem w grę wchodzi również w miarę bezkarne batonowanie.

Stonewash

Dzięki wykończeniu Stonewash klingę zabarwiono na czarny kolor i pokryto nieregularnymi, drobnymi ryskami, które dobrze maskują kolejne zarysowania, powstające w trakcie normalnego użytkowania noża.

Nóż o stałej klindze Civivi Tamashii – rękojeść

Civivi Tamashii posiada rękojeść z ciemnozielonej mircarty. Jest to kompozyt powstały z połączenia płótna prasowanego pod ciśnieniem z syntetyczną żywicą. Dzięki chropowatej fakturze i gładkiej krawędzi okładzin nóż dobrze leży nawet w zmęczonych i spoconych dłoniach. Fragment grzbietu tuż przy rękojeści karbowano. Można oprzeć tam kciuk i tym samym zyskać lepszą kontrolę nad nożem. W dolnej części rękojeści umieszczono przelotowy pin, przez który przeciągnięto linkę

Nóż o stałej klindze Civivi Concept 22 – praktyczna pochewka 

Wykonaną z czarnego kydexu pochwę wyposażono w klips T-Clip. Dzięki temu, po zamocowaniu do paska, można regulować jej położenie zarówno w płaszczyźnie poziomej, jak i pionowej, zależnie od indywidualnych preferencji. 

Informacje o produkcie
Marka Civivi
Profil głowni Straight back
Twardość stali [HRC] 59-61
Typ noża stała klinga - full tang​
Typ stali węglowa - D2
Materiał pochewki kydex
Materiał rękojeści micarta
Odporność na korozję średnia
Pochewka jest
Typ szlifu płaski
Zastosowanie (przeznaczenie) outdoor
Producent Civivi Knives, Chiny
Długość całkowita [mm]:
223,5
Długość głowni [mm]:
103
Elementy zestawu noża:
pochewka
Grubość głowni [mm]:
4,5
Grubość rękojeści [mm]:
14
Kolor rękojeści:
zielony
Masa [g]:
109
Materiał pochewki:
kydex
Materiał rękojeści:
micarta
Odporność na korozję:
średnia
Otwór na linkę/paracord:
jest
Pochewka:
jest
Profil głowni:
Straight back
Retencja ostrości:
wysoka
Twardość stali [HRC]:
59-61
Typ krawędzi tnącej:
Gładka
Typ noża:
stała klinga - full tang​
Typ stali:
węglowa - D2
Typ szlifu:
płaski
Wykończenie głowni:
black stonewash
Zastosowanie (przeznaczenie):
outdoor
There is currently no comments or ratings for this product.
  • Recently viewed products
  • Other Customers also purchased