• Categories
  • Nóż składany Civivi Hid by Ostap Hel C23008-3

The Symbol: 751-175
459.00
piece To the repository
The loyalty program is only available for logged in customers.
Shipping within 24 hours
Shipping price Shortage
Availability Mało

Phone Order: 882 935 947

Leave your phone

Nóż składany Civivi HID to innowacyjny składany nóż zaprojektowany przez polskiego knifemakera Ostapa Hela, który wyróżnia się imponującym designem i wszechstronną funkcjonalnością. Wyposażony w szerokie ostrze typu Reverse Tanto wykonane ze stali nierdzewnej 14C28N oraz wygodną rękojeść z wytrzymałego kompozytu G10. Nóż idealnie sprawdzi się w kuchni, podczas aktywności bushcraftowej czy do codziennego użytku.

Cechy noża Civivi HID:

  • Kształt noża został tak zaprojektowany, aby w jak największym stopniu spełniał wszechstronne oczekiwania użytkowników.
  • Wyposażono go w wytrzymałe okładziny chwytu z tworzywa G10, o dużej odporności na niekorzystne warunki atmosferyczne.
  • Głownia ze stali 14C28N ma kształt reverse Tanto i cechuje się doskonałymi właściwościami tnącymi.
  • Mechanizm otwierający wspomagają łożyska kulkowe, na których osadzone jest ostrze z dodatkowym Flipperem.
  • Narzędzie ma solidną blokadę nested Liner-Lock.
  • Ma klips mocujący do paska bądź kieszeni od spodni.

Stal zastosowana w nożu Civivi HID

Głownię wykonano ze stali 14C28N opracowanej przez szwedzkie huty Sandvik jako nowoczesne osiągnięcie w dziedzinie stali nożowych. Dzięki swojemu składowi chemicznemu oferuje wyjątkową jakość, trwałość oraz odporność na korozję. Zmniejszona zawartość węgla (0,62%), zwiększony poziom chromu (14,0%) oraz dodatek azotu (0,11%) zapewniają wyższą ochronę przed korozją. Uznawana za ulepszoną wersję stali 13C26, wyróżnia się też świetnym stosunkiem ceny do jakości.

Zastosowana blokada w Civivi HID

W nożu zastosowano nested Liner-lock, w którym stalowa linia blokująca jest osadzona wewnątrz rękojeści, zazwyczaj wykonanej z materiałów kompozytowych, takich jak G10 czy włókno węglowe. Dzięki temu rozwiązaniu mechanizm jest mniej widoczny, co nadaje nożowi bardziej estetycznego i smukłego wyglądu, jednocześnie zapewniając pewne blokowanie ostrza.

Okładziny z kompozytu G10

Okładziny noża HID wykonane są z kompozytu G10, który cechuje się wyjątkową odpornością na warunki atmosferyczne, chemikalia oraz uszkodzenia mechaniczne. Agresywna tekstura powierzchni zapewniapewny i wygodny chwyt. Otwarta konstrukcja zmniejsza również wagę noża i ułatwia jego czyszczenie.

Informacje o produkcie
Marka Civivi
Blokada ostrza Liner lock
Typ noża składany
Typ stali nierdzewna - Sandvik 14C28N
Kolor brązowy, srebrny
Materiał rękojeści G-10
Producent Civivi Knives, Chiny
Typ noża:
składany
Kolor:
brązowy, srebrny
Typ stali:
nierdzewna - Sandvik 14C28N
Materiał rękojeści:
G-10
Blokada ostrza:
Liner lock
Długość ostrza [mm]:
105.1
There is currently no comments or ratings for this product.
  • Other Customers also purchased