• Noktowizor Yukon Digital NV Ranger 5x42

Noktowizor cyfrowy białoruskiej firmy Yukon - Digital NV Ranger 5x42 to jeden z pierwszych dostępnych na świecie noktowizorów cyfrowych, wykorzystującym elektroniczny detektor CCD zamiast tradycyjnej fotokatody.

Lack of goods
1345.00
Oblicz ratę
The loyalty program is only available for logged in customers.
Enter your email
Shipping price 0
Paczkomaty InPost 0
Overseas courier 49
Availability Brak towaru

Noktowizor cyfrowy białoruskiej firmy Yukon - Digital NV Ranger 5x42 to jeden z pierwszych dostępnych na świecie noktowizorów cyfrowych, wykorzystującym elektroniczny detektor CCD zamiast tradycyjnej fotokatody.

Yukon Digital NV Ranger 5x42 zapewnia obraz przejrzysty i ostry, pozbawiony efektu tunelowania znanego z konwencjonalnych noktowizorów I generacji. Wewnątrz, tak jak w kamerach CCTV, pracuje czuła matryca CCD Sony ICX-405AL 1/3”, sprzęgnięta z elektronicznym przetwornikiem obrazu wysokiej czułości. Po przetworzeniu, obraz wyświetlany jest na panelu LCD obserwowanym przez okular. To sprawia, że Yukon Digital Ranger 5x42jest nowatorskim rozwiązaniem w świecie noktowizji. Dodatkowo, możemy regulować nie tylko odległość ostrego obrazu, ale też jasność oświetlacza. Matryca CCD jest niewrażliwa na silne światło dzięki automatycznej wartości ekspozycji. Ten noktowizor cyfrowy można używać także w dzień, bez obaw o uszkodzenie światłoczułych elementów. Podwójny system podświetlenia i duże, 5-krotne powiększenie, gwarantuje zasięg kilkuset metrów, zapewniając wysoki kontrast i szczegółowość obrazu.

Jak sama nazwa wskazuje, Seria Ranger przeznaczona jest przede wszystkim do obserwacji na dalekich dystansach i najlepiej sprawdzi się z włączonym oświetlaczem. Wbudowany iluminator podczerwieni dalekiego zasięgu pracuje w zakresie 940 nm, niewidocznym dla postronnych obserwatorów, zwierzyny, jak również dla większości noktowizorów z tradycyjnym wzmacniaczem obrazu. Posiada wysoką moc dochodzącą do 400 mW i wąski kąt promieniowania, dzięki czemu do detektora dociera dużo odbitej energii i obraz jest czytelny nawet na dystansie kilkuset metrów.

Rangerem 5x42 osiąga się dobre rezultaty przy obserwacji zwierzyny żerującej na skraju lasu, ogrodzeń terenów, obiektów ukrytych na nieoświetlonych drogach, torowiskach, poboczach lub we wnękach zabudowań i terenów budowy. Dobrze radzi sobie w obserwacji celów znajdujących się w krzewach i drzewach oraz na tafli akwenów wodnych. Urządzenie jest niewrażliwe na skupione źródła światła, dzięki temu doskonale nadaje się do obserwacji w terenie zurbanizowanym o silnej i zmiennej iluminacji, bez obawy o uszkodzenie światłoczułego elementu.

Urządzenie zasilane jest sześcioma bateriami 1,5V AA ,akumulatorkami Ni-MH lub też załączonymi w zestawie ładowarkami – samochodową i stacjonarną. Czas pracy na bateriach to 5 h z włączonym IR.

Digital NV Ranger 5x42 został wyposażony w wyjście video PAL (CCIR), umożliwiające podpięcie urządzenia rejestrującego obraz. Noktowizor posiada również montaż pod statyw ¼”.

Digital NV Ranger 5x42 polecamy osobom oczekującym dużego powiększenia w przystępnej cenie. Sprawdzi się w pracy stróża nocnego, leśnika, wędkarza i każdej osoby zainteresowanej ochroną własności i obserwatorom przyrody nocnej. Przydaje się w myślistwie, nocnym strzelaniu wiatrówkowym i ASG.

Dane techniczne:

image powiększenie: 5x 
image średnica obiektywu: 42 mm 
image rozdzielczość: 40 linii/mm 
image pole widzenia: 5° 
image regulacja dioptryjna: +/-4 
image długość fali IR: 940 nm 
image zasięg/oświetlenie szczątkowe: max. 200m 
image zasięg/całkowita ciemność: max. 100 m 
image wyjście video: CCIR (kompatybilny z PAL) 
image zasilanie: 6xAA 
image rozdzielczość obrazu: 510x492 
image temperatura pracy: - 20 - + 35°C 
image długość pracy na baterii: 4 (z IR) / 10 godzin 
image wymiary: 170x116x76 
image waga: 650g 
image uwagi: cyfrowy, możliwość pracy w dzień, port video do podłączenia urządzenia rejestrującego 

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
E-mail
Ask a question