• Pistolet - Wiatrówka PCA ZORAKI HP-01 kal.5,5mm

The Symbol: HP-0155

Pistolet - Wiatrówka PCA ZORAKI HP-01 kal.5,5mm

Kaliber wiatrówki
5,5 mm
Tryb strzelania Jednostrzałowe
The product is not available
1459.00
The loyalty program is only available for logged in customers.
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 99
Overseas courier 99
Availability Brak towaru

Dokument bez tytułu

Pistolet Zoraki HP-01 można zaliczyć do grona najbardziej elitarnych pistoletów pneumatycznych na rynku europejskim. Jego podstawową zaletą jest sposób zasilania, który nazywa się PCA. Zamiast tradycyjnej sprężyny drucianej zastosowano tłok sprężający powietrze. Tak w skrócie można opisać system PCA. Powietrze sprężane jest za pomocą dźwigni, którą w tym modelu stanowi zamek zamocowany zawiasem przy wylocie lufy. Przed każdym strzałem należy sprężyć powietrze potrzebne do oddania pojedyńczego strzału.

Pistolet Zoraki HP-01 dysponuje funkcją niespotykana dotąd w podobnych pistoletach: możliwością pojedyńczego, podwójnego lub potrójnego napompowania. 
Dzięki temu mamy możliwość regulowania prędkości początkowej w następujący sposób:

1. Jeden cykl 100 m/s

2. Dwa cykle  130 m/s

3. Trzy cykle 150 m/s

Specjalny zawór bezpieczeństwa uniemożliwia przekroczenie dopuszczalnego ciśnienia. Czwarty cykl spowoduje wypuszczenie powietrza przez zawór bezpieczeństwa.

 KONTROLA 

Duża prędkość początkowa to nie wszystko. Inną zaletą systemu PCA jest brak odrzutu przy strzale. Dzięki temu oddanie strzału nie jest zakłócane przez gwałtowne szarpnięcia i niekontrolowane ruchy wylotu lufy. Kolejną dużą zaletą systemów PCA jest powtarzalność strzałów, czyli stabilność prędkości wylotowej. Niskie różnice między kolejnymi strzałami (1-3m/s) gwarantują znakomita celność i dobre skupienie na tarczy.  

PRECYZJA

Pistolet ten łączy w sobie wiele zalet. Solidność wykonania jest cechą oczywistą, lecz warto o niej wspomnieć, gdyż dokładność spasowania elementów, jakość materiałów jest godna najwyższej pochwały. 

TRWAŁOŚĆ

Pistolet ZORAKI posiada stalową ramę i nie jest samonośną kontrukcją wykonaną całkowicie z polimeru, tak jak konkurencyjne modele. Dzięki temu nawet przez lata intensywnego użytkowania przy odrobinie konserwacji pistolet będzie w pełni sprawny.

Dowodem na znakomitą jakość jest wydruk z urządzenia mierzącego prędkość początkową oraz tarcza z numerem seryjnym pistoletu i podpisem pracownika dokonującego przeglądu zerowego. Są to dokumenty dostarczane z każdym pistoletem.

WOLNOŚĆ WYBORU 

Kolejną zaletą jest wszechstronnie regulowany język spustowy, który można dowolnie pozycjonować oraz regulować jego pracę. Przyrządy celowncze to również bardzo precyzyjna robota producenta. Szczerbinka jest regulowana w poziomie i w pionie. Muszkę można ustawić w zależności czy wolimy szerszą, czy węższą muszkę. Poprzez jej obrót można szybko i prosto wybrać interesującą nas opcję. Dodatkowo jedna z muszek posiada czerwoną kropkę.

MOŻLIWOŚĆ ROZBUDOWY

Dwie szyny montażowe picantinny (22mm) górna i dolna umożliwiają montaż akcesorii takich jak latarka, celownik laserowy, kolimator , czy też luneta pistoletowa. 
Cechy pistoletu:

> automatyczny bezpiecznik

> stalowa, precyzyjnie gwintowana lufa (12 bruzd)

> brak odrzutu przy strzale    

> spust regulowany na cztery sposoby 

- położenie spustu (lewo-prawo i góra dół)

- naprężenie sprężynki spustu

- kąt ściągania spustu

> szyny akcesoryjne na zamku oraz pod lufą

> ergonomiczny uchwyt z regulowaną wysokością półki 

> dwie szerokości muszki do wyboru (w tym jedna z czerwoną kropką) regulowane poprzez  obrót muszki

> regulowana szczerbinka w pionie i w poziomieDane techniczne:

kaliber: 5,5mm

prędkość początkowa: max. 120 m/s (w zależności od ilości pompowań)

długość lufy: 180 mm

długość całkowita: 295 mm

waga: 1100 g

zakres regulacji spustu: 350 gr. - 1800 gr.

szerokość uchwytu: 59mm

szerokość: 39mm


Wymiary pistoletu spełniają wymagania ISSF - Międzynarodowej Organizacji Strzelectwa Sportowego.


W komplecie:

- praktyczna walizeczka

- klucz do regulacji spustu (torx)

- wycior

- olej do konserwacji

- wydruk z urządzenia mierzącego prędkośćpoczątkową 

- tarcza z numeremseryjnym pistoletu oraz podpisem pracownika dokonującego przeglądu zerowegoOkres gwarancji: 12 miesięcy.Urządzenie z lufą gwintowaną o energii wylotowej poniżej 17J. Zakup bez zezwoleń. Tylko dla osób pełnoletnich.

areaareaareaarea area

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question