• Noktowizor Yukon Digital NV Ranger PRO 5x42

Noktowizor cyfrowy białoruskiej firmy Yukon - Digital NV Ranger 5x42 Pro to następca jednego z pierwszych dostępnych na świecie noktowizorów cyfrowych, czyli modelu NV 5x42 LT.

The product is not available
2720.00
The loyalty program is only available for logged in customers.
Enter your email
Shipping within 24 hours
Shipping price 99
Overseas courier 99
Availability Brak towaru

Noktowizor cyfrowy białoruskiej firmy Yukon - Digital NV Ranger 5x42 Pro to następca jednego z pierwszych dostępnych na świecie noktowizorów cyfrowych, czyli modelu NV 5x42 LT.

Wersja Pro odznacza się lepszymi parametrami niż zwykłe wersje Rangerów, zwany jest „drugą generacją noktowizorów cyfrowych”. Zapewnia obraz przejrzysty i ostry, pozbawiony efektu tunelowania znanego z konwencjonalnych noktowizorów I generacji. Wewnątrz urządzenia pracuje czuła matryca CCD Sony ICX-255AL 1/3” o bardzo niskim poziomie szumów własnych. Ulepszony detektor jest sprzęgnięty z wysokiej klasy przetwornikiem obrazu również generującym bardzo niskie szumy. To sprawia, że Digital Ranger 5x42 Pro przewyższa inne noktowizory cyfrowe pod względem poziomu minimalnego oświetlenia potrzebnego do pracy. Dodatkowo, możemy regulować nie tylko odległość ostrego obrazu, ale też wzmocnienie przetwornika i jasność oświetlacza. Ten noktowizor cyfrowy zbliża się parametrami oferowanego obrazu do analogowych noktowizorów generacji II. System podświetlenia i duże, 5-krotne powiększenie, gwarantuje zasięg do 600 m, zapewniając wysoki kontrast i szczegółowość obrazu.

Jak sama nazwa wskazuje, Seria Ranger przeznaczona jest przede wszystkim do obserwacji na dalekich dystansach i najlepiej sprawdzi się z włączonym oświetlaczem. Wbudowany iluminator podczerwieni dalekiego zasięgu pracuje w zakresie 940 nm, niewidocznym dla postronnych obserwatorów, zwierzyny, jak również dla większości noktowizorów z tradycyjnym wzmacniaczem obrazu. Posiada wysoką moc dochodzącą do 400 mW i wąski kąt promieniowania, dzięki czemu do detektora dociera dużo odbitej energii i obraz jest czytelny nawet na dystansie kilkuset metrów.

Z Rangerem 5x42 Pro osiąga się doskonałe rezultaty przy obserwacji zwierzyny żerującej na skraju lasu, ogrodzeń rozległych terenów, obiektów ukrytych daleko na nieoświetlonych drogach, torowiskach, poboczach lub we wnękach zabudowań i terenów budowy. Dobrze radzi sobie w obserwacji celów znajdujących się w krzewach i drzewach oraz na tafli akwenów wodnych. Urządzenie jest niewrażliwe na skupione źródła światła, dzięki temu doskonale nadaje się do obserwacji w terenie zurbanizowanym o silnej i zmiennej iluminacji, bez obawy o uszkodzenie światłoczułego elementu.

Urządzenie zasilane jest sześcioma bateriami 1,5 V AA, akumulatorkami Ni-MH lub też załączonymi w zestawie ładowarkami – samochodową i stacjonarną. Czas pracy na bateriach to 3 h z włączonym IR.

Ranger 5x42 Pro został wyposażony w wyjście video PAL (CCIR), umożliwiające podpięcie urządzenia rejestrującego obraz. Noktowizor posiada również montaż pod statyw ¼”.

Cyfrowy noktowizor Ranger 5x42 Pro polecany jest szczególnie policji, straży miejskiej, służbom leśnym czy też służbie celnej. Będzie to również doskonała pomoc w pracy stróża nocnego, ratownika i każdej osoby zainteresowanej ochroną mienia. Jest bardzo wydajny w myślistwie, nocnym strzelaniu na dużą odległość, zarówno wiatrówkowym i ASG.

Dane techniczne:

image powiększenie: 5x 
image średnica obiektywu: 42 mm 
image rozdzielczość (linie/mm): 40 
image pole widzenia: 5o 
image rozdzielczość 510x492 
image zasięg maksymalny: 600 m 
image napięcie operacyjne: 7,2-9 V (6 x AA) 
image zasilanie: DC 6-12 V - 100 mA 
image mocowanie na statyw: 1/4" 
image standard sygnału: PAL (CCIR) 
image zakres dopuszczalnych temperatur pracy: -20o - +30o 
image czas pracy:

  • z wyłączonym iluminatorem: 10 godz.
  • z włączonym iluminatorem: 3 godz.


image długość: 170 mm 
image szerokość: 116 mm 
image wysokość: 76 mm 
image waga:

  • z bateriami: 0,8 kg
  • bez baterii: 0,65 kgWyposażenie:
image pokrowiec 
image bateria

There is currently no comments or ratings for this product.
The Signature Of The
Email
Ask a question